Tulokset

Videohaun kautta Stage-osuuksiin valitut teokset

Pro Stage

  • Our heart is the earth, koreografi Anna Korbozerova, tanssija Elena Volkova
  • (in)ME, koreografi Katrin Vaskelainen, tanssijat JK Dance Company

  • Golden Cage, koreografia Alejandro Flores Monroy, tanssija Ida Von Steuben

Video Stage

  • Ei se ollu mun syytäni, tanssi Katrin Vaskelainen, teksti Juho Kuusi, video Anni Suikkanen

Live Stage

  • Yhdessä yhteydessä avaruus, Eclipse

Open Stage

  • Promenade of Options - Journey of Changes, Helsinki Junior Ballet
  • Last Flower
  • Variaatio baletista Raymonda - Heljä N. 

Videohaun kautta Helsinki Dance Festival Prixin semifinaaliin valitut teokset 

  • Maalaisvalssi baletista Giselle, Ballet Prix junior group

  • Kurpitsahaltijattaret baletista Tuhkimo, Ballet Prix junior group

  • Rondo Allegro, Ballet Prix novice group

  • Grand Pas Classique, Ballet Prix junior solo, Neea H. 

  • Häkkilinnut, Contemporary Prix junior group

  • Farindit, Contemporary Prix junior group

  • Le Jazz Hot, Contemporary Prix novice group

  • Inertia Creeps, Contemporary Prix novice group

  • Kitrin ystävien duetto baletista Don Quijote, Ballet Prix novice duo

  • Uneton, Neoclassical Prix junior solo, Mette S.


Kuopio Prixissä semifinaaliin valitut teokset

Estradi-tanssikilpailusta semifinaalipaikan voittaneet teokset

Kultainen kirjekuori, kokonaan sponsoroitu mahdollisuus osallistua syksyn 2024 semifinaaliin:

  • Paquita Etoile, Ballet Prix novice solo, Senni S.
  • Meren rannalla, Neoclassical Prix novice solo, Wilda P. 
  • The Next Chapter, Contemporary Prix junior duo, Nora H. ja Alina B. 
  • The Call, Contemporary Prix junior group
  • Salainen puutarha - Can you find the key to happiness?, Contemporary Prix junior group

Hopeinen kirjekuori, osittain sponsoroitu mahdollisuus osallistua syksyn 2024 semifinaaliin:

  • Cupidon variaatio baletista Don Quijote, Ballet Prix junior solo, Eerika K. 
  • Swanhilda Variation, Ballet Prix junior solo, Vilja N. 
  • Nergit - Pahan linnut, Ballet Prix novice group
  • Ensilumi, Neoclassical Prix novice group
  • Nocturnal, Contemporary Prix junior solo, Katariina L.

  • Breaking focus, Vilja K.

  • Pieni runotyttö, Helmi T.

  • Jigsaw, Melissa M.

  • Lilan haltiattaren variaatio baletista Prinsessa ruusunen, Aada B.

  • Last String of Light, Senni S.

  • Kitri Variation Act 1, Mari P.

  • Maalaistytön variaatio, Minni H.

  • Meren rannalla, Kanerva K.

  • Uudet!, Pihla T.